Rezultate

„Evaluare in educatie” – matematică

1

Sâmbătă, 2 martie 2013,  112 elevi din clasele 5-12 au participat la a II-a etapa a concursului Evaluare în educație la matematică.

Rezultatele sunt urmatoarele:

NR.CRT. NUMELE SI PRENUMELE CLASA SCOALA PUNCTAJ
1 STEGARESCU NICOLETA 5 SC.17 PIA BRATIANU 98
2 MURARIU ANA ALEXANDRA 5 LT JEAN MONNET 94
3 DINESCU ALEXANDRA 5 LT JEAN MONNET 90
4 GALES ANDREI 5 LT JEAN MONNET 90
5 LUPASCU IULIA 5 LT JEAN MONNET 90
6 OANCEA VLAD 5 LT JEAN MONNET 90
7 CIUBOTARU ION 5 LT JEAN MONNET 87
8 OLTEANU OANA 5 LT JEAN MONNET 87
9 SOLEA LUCA 5 CNITV 87
10 STEFANESCU IRINA 5 LT JEAN MONNET 84
11 NICORICI VLAD 5 LT JEAN MONNET 83
12 CULDA MARA 5 LT JEAN MONNET 82
13 DUMITRIU CARINA 5 LT JEAN MONNET 82
14 GHERMAN CLARA 5 LT JEAN MONNET 82
15 MLADIN IRINA 5 LT JEAN MONNET 82
16 DUMITRASCU MARIA 5 LT JEAN MONNET 81
17 IVANESCU ALEXANDRU 5 LT JEAN MONNET 80
18 CIOCA MATEI 5 LT JEAN MONNET 79
19 GROSU ANTONIA 5 LT JEAN MONNET 79
20 CHITACU ROBERT 5 SC.NR.45 78
21 CORNEA CTISTIANA 5 LT JEAN MONNET 77
22 IONESCU MIHNEA RARES 5 LT JEAN MONNET 76
23 CIRSTEA ALEXANDRU 5 LT JEAN MONNET 72
24 SELAVARDEANU ALEXANDRA 5 LT JEAN MONNET 71
25 DUMITRACHE CRISTINA 5 LT JEAN MONNET 70
26 URSACHE MIRUNA 5 LT JEAN MONNET 70
27 CIOROBEA BIANCA 5 LT JEAN MONNET 68
28 PRISACARIU BOGDAN 5 LT JEAN MONNET 68
29 CRISTEA EDUARD 5 LT JEAN MONNET 65
30 DE RUBEIS PHILIP 5 LT JEAN MONNET 65
31 TUDOR ADRIAN 5 LT JEAN MONNET 65
32 GEORGESCU ELIZA 5 LT JEAN MONNET 62
33 MODARES ELISA 5 LT JEAN MONNET 61
34 MARIN VINCENTIU 5 LT JEAN MONNET 60
35 MIHAILESCU RALUCA 5 LT JEAN MONNET 60
36 PRICOPE ILINCA 5 LT JEAN MONNET 60
37 DUMITRU SORANA 5 LT JEAN MONNET 55
38 ZAMFIRA LUCA 5 LT JEAN MONNET 55
39 DINCA REBECCA 5 LT JEAN MONNET 53
40 OLARU MARA 5 LT JEAN MONNET 51
41 ARNAUTU ANA MARIA 5 LT JEAN MONNET 50
42 SIMION HORATIU 5 LT JEAN MONNET 50
43 UDRISTE TUDOR 6 SCOALA NR. 5 95
44 VASILE MIRCEA 6 SC.NR.28 95
45 ISRAIL PAVEL ALEXANDRU 6 SCOALA NR. 5 93
46 STEFANESCU IULIA 6 LT JEAN MONNET 92
47 FEODOR IRIS 6 LT JEAN MONNET 91
48 TANASE TUDOR 6 LT JEAN MONNET 90
49 ROMANITA ANDREI 6 SC.NR. 28 88
50 ANTON EDUARD 6 LT JEAN MONNET 87
51 BREAHNA DIANA ELENA 6 LT JEAN MONNET 87
52 MAHU IOANA CATINCA 6 LT JEAN MONNET 87
53 RUSU ANDREEA 6 LT JEAN MONNET 87
54 YUKSEK DILARA 6 LT JEAN MONNET 87
55 GHITA CODRUT 6 LT JEAN MONNET 86
56 GROSU ALICE 6 LT JEAN MONNET 86
57 MARIN EDWARD 6 LT JEAN MONNET 84
58 TRANDAFIR RADU 6 LT JEAN MONNET 80
59 UDRISTE HERMINA MARIA 6 SCOALA NR. 5 78
60 BEDREGIUG ALEXANDRA 6 LT JEAN MONNET 75
61 SANDU LAURA ADRIANA 6 LT JEAN MONNET 74
62 GHETU MIHNEA 6 LT JEAN MONNET 72
63 RACOLTA CRISTINA 6 LT JEAN MONNET 69
64 PITIS ANDRA 7 LT JEAN MONNET 89
65 ANGHEL ANA 7 LT JEAN MONNET 86
66 PETREA IRIS 7 LT JEAN MONNET 85
67 BUNEA MARIA 7 LT JEAN MONNET 80
68 TEAU STEFAN 7 LT JEAN MONNET 75
69 TROSCA ILINCA 7 SCOALA NR. 11 I.H. RADULESCU 75
70 CALTEA ARMAND 7 LT JEAN MONNET 74
71 PORFIR ANTONIA 7 LT JEAN MONNET 69
72 TUDOR ANTONIA 7 LT JEAN MONNET 64
73 KHAMIS AHMED 7 LT JEAN MONNET 45
74 MUNTEAN OANA 8 LT JEAN MONNET 95
75 ANTON CRISTINA BIANCA 8 LT JEAN MONNET 94
76 OPREA ANDREI 8 LT JEAN MONNET 93
77 BATRANEANU IULIA 8 LT JEAN MONNET 92
78 PETRASCU ANDREEA 8 LT JEAN MONNET 89
79 BADICUT CEZAR 8 LT JEAN MONNET 86
80 TANASE MARIUS 8 LT JEAN MONNET 79
81 ATANASIU ALEXANDRU 8 LT JEAN MONNET 75
82 DINESCU VICTOR 9 LT JEAN MONNET 84
83 BALICA STEFAN 9 LT JEAN MONNET 68
84 NICULESCU ALEXANDRA 9 LT JEAN MONNET 68
85 DAVIDESCU IOANA 9 LT JEAN MONNET 66
86 MITROIU ANA 9 LT JEAN MONNET 63
87 SERBAN ALEXANDRA 9 LT JEAN MONNET 63
88 MEMITANLI BERFIN 9 LT JEAN MONNET 59
89 CALTEA AMEDEEA 9 LT JEAN MONNET 48
90 CIUCA BIANCA 10 LT JEAN MONNET 80
91 GRAS MARGARETA 10 LT JEAN MONNET 77
92 GUSOI TEODORA 10 LT JEAN MONNET 76
93 TOANCHINA ANA MARIA 10 LT JEAN MONNET 75
94 NEAGOE RAZVAN 10 LT JEAN MONNET 68
95 MICU FILIP 10 LT JEAN MONNET 65
96 VILCEANU NICOLETA 10 LT JEAN MONNET 63
97 BALUTA MIHNEA 10 LT JEAN MONNET 62
98 ARSENIE ADRIAN 10 LT JEAN MONNET 61
99 ARCALEAN THEODOR 10 LT JEAN MONNET 55
100 NEDELCU RAZVAN 10 LT JEAN MONNET 55
101 DOSPINESCU ILINCA 10 LT JEAN MONNET 54
102 PANGHE TIBERIU 10 LT JEAN MONNET 52
103 CIOBOATA MIHAI 10 LT JEAN MONNET 51
104 STOICESCU ANDREI 10 LT JEAN MONNET 51
105 HURTOI VLAD 10 LT JEAN MONNET 46
106 JIANU SERBAN 12 LT JEAN MONNET 73
107 OLTEANU CRISTIAN 12 LT JEAN MONNET 70
108 STEF SERBAN 12 LT JEAN MONNET 70
109 SCHEAU TOMA 12 LT JEAN MONNET 64
110 MOISIN MATEI 12 LT JEAN MONNET 62
111 BOCA RADU 12 LT JEAN MONNET 53
112 ANDREI RALUCA 12 LT JEAN MONNET 51

Imagini din concurs:

REZULTATELE LA OLIMPIADA DE ISTORIE FAZA PE SECTOR

REZULTATELE OBȚINUTE LA OLIMPIADA DE ISTORIE FAZA PE SECTOR

 

Nr.crt.

Nume Clasa Nota

Premiu

Profesor îndrumător

1

Petrescu Alexandra

a XII-a 9,20

II

Calificată pentru municipiu

Bogdan Stoica
2 Stănculescu Laura a XII-a 8,80

III

Calificată pentru municipiu

Bogdan Stoica
3 Guran Roberto a XII-a 8,00

Mențiune

Veronica Pătulea
4 Livescu Iulia a XI-a 10,00

I

Calificată pentru municipiu

Bogdan Stoica
5 Țenea Alexandra a XI-a 9,50

I

Calificată pentru municipiu

Bogdan Stoica
6 Popa Andreea a XI-a 9,45

II

Calificată pentru municipiu

Bogdan Stoica
7 Simion Ioana a XI-a 8,90

III

Calificată pentru municipiu

Veronica Pătulea
8 Szente Monica a XI-a 8,50

III

Calificată pentru municipiu

Bogdan Stoica
9 Dascălu Georgia a X-a 9,85

I

Calificată pentru municipiu

Bogdan Stoica
10 Băluță Mihnea a X-a 8,05

Mențiune

Bogdan Stoica
11 Roman Ana a X-a 8,00

Mențiune

Bogdan Stoica
12 Niculescu Alexandra a IX-a 8,80

III

Calificată pentru municipiu

Bogdan Stoica
13 Anton Bianca a VIII-a 9,70

I

Calificată pentru municipiu

Bogdan Stoica
14 Tusac Elodie a VIII-a 9,45

II

Calificată pentru municipiu

Bogdan Stoica
15 Bostan Ștefania a VIII-a 8,70

III

Calificată pentru municipiu

Bogdan Stoica
16 Petrașcu Andreea a VIII-a 8,45

Mențiune

Bogdan Stoica
17 Radu Anda a VIII-a 8,20

Mențiune

Bogdan Stoica
18 Manea David a VIII-a 8,00

Mențiune

Bogdan Stoica

Să le urăm succes celor calificați la faza pe municipiu, 9 martie 2013!

Catedra de Istorie

 

Elevi cu care ne mândrim

0

Alessandra Leamy, Ally, cum îi spun colegii, este elevă în clasa 4A. Pe lânga faptul ca este o elevă foarte bună la invățătură, o fata serioasă și prietenoasă, este un real talent.Talentul ei în domeniul artelor plastice este completat de multa muncă, iar rezultatele nu s-au lăsat  așteptate. Lucrările ei sunt o incântare a ochiului, expresie a sufletului ei frumos și curat.

Prof. Mioara Drăgoiu

Rezultate Evaluare în educație limba română etapa I

In data de 13 octombrie 2012, in centrul nostru de evaluare s-a desfasurat etapa I- Limba romana, la care au participat 135 de copii de clasele II-IV din scolile: Liceul Teoretic “Jean Monnet”, Scoala Britanica, Scoala Nr. 45 “Titu Maiorescu”, Scoala Nr. 170.

Pentru rezultate clic aici

Felicitari copiilor pentru rezultatele obtinute, precum si doamnelor profesoare care ii pregatesc. Multumiri familiilor care ii sustin.
Anuntam cu acest prilej desfasurarea celei de-a doua etape in data de 16 februarie 2013, la care pot participa si scolarii claselor I.
Administrator de test,
Finica Dadal

Concursul Național ”Evaluare în educație”-Matematică

ev4 oct12

Concursul Național ”Evaluare în educație”-etapa I- la matematică a avut loc pe 20 octombrie 2012. Din liceul nostru au participat 253 de elevi din clasele a II-a – a XII-a. Rezultatele elevilor noștri sunt următoarele:

Nr.crt Numele elevilor Clasa Punctaj
1 CARACLISCHI MARA 2 100
2 MIRCESCU DANIEL CRISTIAN 2 100
3 GLIGOR   DAN 2 98
4 MEGHEA IANI-GEORGE 2 98
5 KHAMIS MOHAMED 2 93
6 ALMASAN HORIA ANDREI NICOLAE 2 92
7 NUTA ILINCA 2 92
8 PINTILIE TINA 2 91
9 CALAGIU MARIA 2 89
10 ADAM ERIC-FLORIN 2 86
11 SITU ALEXIA 2 84
12 VASILESCU CEZAR- FLORIN 2 84
13 CALIANU IRINA 2 81
14 DAVID ANDREI 2 79
15 ANINOIU ALISIA 2 77
16 POPA STEFAN OVIDIU 2 77
17 SOCOL  DELIA 2 77
18 CARDOSO AYANA 2 75
19 LUNGANU STEFAN 2 74
20 POPA IOANA MARIA 2 72
21 KLAMPATSEAS SOTIROS 2 71
22 TUSAC  ERIC 2 71
23 GHEORGHE SMARANDA 2 70
24 POLL  ANA 2 70
25 POPESCU DRAGOS 2 70
26 SALEH OMAR 2 69
27 SAVA-MUSTEATA PETRU AMZA 2 69
28 URZICEANU PAUL 2 67
29 CRETU ALEXANDRU 2 66
30 ALTIPARMAK CLARA 2 65
31 BOBOCEA MARIA 2 65
32 GAVRILA  ALEXANDRU 2 65
33 MUSAT MARIO 2 65
34 PRIOTEASA CLARA-ELENA- CATERINA 2 64
35 BIRSAN IOANA MARIA 2 62
36 DRAGOESCU  THEODOR 2 62
37 GROZEA  EVA 2 62
38 NEDELCU  DAVID  TEODOR 2 62
39 ANDREI TEODORA BIANCA 2 60
40 CHOI  MICHELLE 2 60
41 DUMITRACHE ANTONIA 2 59
42 PASCANU EDUARD 2 59
43 AVRAM OANA 2 57
44 AHMET AKKAYA 2 55
45 BARBULESCU LUCA- DAVID 2 53
46 MARIN MARIO ANDREI 2 52
47 DUMITRU ANDREEA-ANISIA 2 48
48 PASA SARAH-CORINA 2 48
49 TRANDAFIR VLAD-COSMIN 2 47
50 GIUGIUMICA ANNE MARIE 3 100
51 BALDOVIN RAZVAN 3 95
52 CHOI SILVIA 3 95
53 PITIS  ILINCA 3 95
54 BRATU VICTOR 3 92
55 MURARIU  ANDREEA 3 92
56 LINCARIU   ALEXANDRU 3 91
57 MUNTEAN  ALEXANDRA 3 91
58 GUNGOR  CARINA 3 90
59 MURESAN  LUCA 3 90
60 POP  RAISA 3 90
61 STEFAN CLAUDIA 3 89
62 RUSU  CARLA 3 88
63 ENE DIANA 3 86
64 PANTIS  ILINCA 3 83
65 TUHAR  ANDREI 3 83
66 ARNAUTU IANIS 3 82
67 DOBRESCU  MAXIM  STEFAN 3 82
68 BUNEA ANA 3 81
69 COSTACHE ALEXANDRA 3 81
70 ISRAIL ANA 3 80
71 BANATEANU ANDRADA 3 78
72 COJOCARU  THEODORA 3 78
73 MOCANU TUDOR 3 77
74 NICULESCU  KATIA 3 77
78 SAVA-MUSTEATA CELA 3 77
79 MOTREANU  IRINA 3 75
80 OANCEA TUDOR 3 75
81 IONESCU ANASTASIA 3 73
82 PARAU  BIANCA 3 73
83 SIMION  EMANUEL 3 73
84 ZAMFIRESCU DAVID 3 73
85 BADULESCU ALEX-STEFAN 3 72
86 KIM  DANA 3 72
87 BADEA GEORGIANA DENISA 3 68
88 MIEILA ALEXANDRA 3 68
89 COSTACHE BOGDAN 3 67
90 ONISOARA  CEZAR 3 67
91 ARNAUTU ELENA KARINA 3 58
92 GHERGHICEANU MARIA 3 58
93 POENARU  MARA 3 58
94 ALBERT  ILINCA 3 56
95 CRISTESCU IRIS 3 47
96 PRICOPE  MARIA 3 45
97 MELIHOV EMA 4 100
100 VLAD EDITH 4 100
101 IVAN MATEI 4 98
102 POPAZOV SONIA 4 97
103 STAN MARA 4 97
104 CIOLTAN ANDI 4 95
105 TARBASANU ADINA 4 95
108 FLUTAR ALEX 4 93
109 CHILILI ALEXANDRU 4 91
110 MANUC   VICTOR 4 91
111 NICULESCU SOFIA 4 91
112 NISTOR ANA 4 91
113 BATRINEANU ANA 4 90
114 MOMENI IASMIN 4 89
115 BADESCU  IOANA 4 86
116 ZEGREAN  DIANA 4 86
117 TUDORA RADU 4 85
118 DANETIU RUXANDRA 4 82
119 BAJENARU  MIRUNA 4 81
120 LIPETZ MARIO 4 81
121 MARTINESCU DENISA 4 80
122 MATEI TOMA 4 80
123 RUDAREANU  RAZVAN 4 78
124 STEFANOIU CALIN 4 78
125 DINA  STEFAN 4 76
126 CALARASU MARA 4 75
127 ZAMFIR TIMEEA 4 73
128 DASCALU RARES 4 69
129 IONASCU ALEXANDRU 4 65
130 RADUCANU MARA 4 63
131 VISAN  MIHAI 4 60
132 IONESCU RARES 5 92
133 ALBU CALIN 5 90
134 ANGHEL DAVID 5 90
135 CIOCA MATEI 5 90
136 CIOROBEA BIANCA ANNE MARIE 5 90
137 GROSU ANTONIA 5 90
138 LUPASCU IULIA 5 90
139 MURARIU ALEXANDRA 5 90
140 NICORICI VLAD 5 90
141 IONESCU MIHNEA IOAN 5 89
142 IVANESCU ALEXANDRU 5 89
143 OANCEA VLAD 5 89
144 GHERMAN CLARA 5 88
145 OLTEANU OANA 5 88
146 LEONTE ANDREEA 5 87
147 MIHET VLAD 5 87
148 ZANE GABRIEL 5 87
149 MLADIN IRINA 5 86
150 ANDREI IRINA 5 85
151 DUMITRASCU MARIA 5 85
152 POPA ANASTASIA 5 85
153 PRICOPE IOANA ILINCA 5 85
154 STEFANESCU IRINA 5 85
155 AGALOPOL MIHAI 5 84
156 CORNEA CRISTIANA 5 84
157 PRISACARIU BOGDAN 5 84
158 DUMITRIU CARINA 5 82
159 MIRON DIANA 5 82
160 CIRSTEA ALEXANDRU 5 80
161 URSACHE MIRUNA 5 80
162 DUMITRACHE CRISTINA 5 79
163 TUDOR ADRIAN 5 79
164 MUNTEANU MATEI 5 77
165 CULDA MARA 5 76
166 DINESCU ALEXANDRA 5 76
167 GEORGESCU  MARIA ELIZA 5 76
168 MIHAILESCU RALUCA 5 76
169 SELAVĂRDEANU ALEXANDRA ALINA 5 76
170 TATINEANU ANA 5 75
171 DINCA REBECCA MARIA 5 73
172 MILESCU CRISTIAN ANDREI 5 72
173 IVANOV VETAN ALEXANDRU 5 70
174 PERNIU BEATRICE ELENA 5 70
175 KHAMIS OMAR 5 60
176 ZANE ANDREI 5 55
177 DUMITRU SORANA 5 50
178 POENARU ALISSA 6 95
179 FEODOR IRIS 6 94
180 STEFĂNESCU IULIA 6 94
181 BREAHNA DIANA ELENA 6 91
182 SANDU LAURA ADRIANA 6 90
183 CONSTANTIN VLAD COSTIN 6 88
184 ANTON EDUARD 6 84
185 MARIN EDWARD CHRISTIAN 6 80
186 IOGA ANDREI 6 79
187 MEGHEA CHIRA MARIA 6 76
188 RACOLTA TENDEL CRISTINA 6 76
189 GHERGHICEANU CEZAR 6 74
190 BURLACU ANDREI DANIEL 6 63
191 MOCANU LUCA IOAN 6 57
192 STAN RARES PETRU 7 87
193 PITIS ANDRA 7 81
194 VASILESCU VLAD 7 78
195 ANGHEL ANA 7 77
196 CALTEA ARMAND 7 77
197 MIESS ANNE CHRISTINE 7 77
198 VISAN MANUELA 7 77
199 ARON DAVID 7 73
200 TEAU STEFAN 7 73
201 PETREA IRIS 7 70
202 BUNEA MARIA 7 60
203 TUDOR ANTONIA 7 56
204 AVRAM ALEXANDRU 7 35
205 BOSTAN STEFANIA 8 85
206 PETRASCU ANDREEA 8 83
207 BATRANEANU IULIA 8 80
208 NICOLAESCU MIRUNA 8 80
209 OPREA ANDREI 8 80
210 ANTON BIANCA 8 79
211 BALAN ANDREI 8 77
212 ALBU ALEXANDRU 8 73
213 TUSAC ELODIE 8 72
214 BADICUT CEZAR 8 70
215 MUNTEAN OANA 8 67
216 ATANASIU ALEXANDRU 8 65
217 DUMIRESCU PETRE 8 62
218 PANGHE ELIZA 8 59
219 CALOFIR STEFAN 8 55
220 GRIGORE ADRIANA 8 55
221 HAU STEFANIA 8 55
222 MITITELU VLAD 8 51
223 STEFANOIU ALEXANDRA 8 40
224 GUTU MIRUNA 8 35
225 MATEI ALEXANDRA 9 95
226 NICULESCU ALEXANDRA 9 88
227 TASCA RADU 9 87
228 SERBAN ALEXANDRA 9 85
229 CALTEA AMEDEEA 9 81
230 DAVIDESCU IOANA 9 68
231 VOINEA IULIANA 10 71
232 VILCEANU NICOLETA 10 65
233 GUSOI TEODORA 10 64
234 GRAS MARGARETA 10 63
235 ARCALEAN THEODOR 10 62
236 TOANCHINĂ ANA 10 62
237 BALUTA MIHNEA 10 61
238 MANEA LUCIAN 10 59
239 NEDELCU RAZVAN 10 59
240 IONESCU MAXIMILIAN 10 58
241 DOSPINESCU ILINCA 10 56
242 MICU FILIP 10 56
243 NEAGOE RAZVAN 10 56
244 STOICESCU ANDREI 10 56
245 PIETRICICĂ ANDREI 10 53
246 MITITELU ALEXANDRU 10 51
247 NIŢA ALEXANDRA 12 80
248 SCHEAU TOMA 12 78
249 SERBAN ANDREEA 12 78
250 BOCA RADU 12 72
251 MOISIN MATEI 12 72
252 STEF SERBAN 12 72
253 OLTEANU CRISTIAN 12 69

Imagini din concurs:

 

CUPA BADI

Bianca si Eduard

Pe 7 octombrie a avut loc CUPA BADI la automobilism.

Amckart Racing Team si Willi Msport a organizat duminica, 7 octombrie 2012, în Bucuresti, întrecerile auto ale Cupei Badi, competiție pilot pentru Campionatul National de Autoslalom 2013. Derulat sub egida Federatiei Romane de Automobilism Sportiv, concursul a avut loc pe pista de karting Amckart (Tunari – Soseaua de Centura 5 A).

Bianca Anton s-a clasat pe locul I la categoria Juniori și pe locul  VI în clasamentul general (din 63 de participanți)

Eduard Anton a ocupat locul al III-lea la categoria Juniori și locul 15 în clasamentul general.

Frumoase aprecieri găsiți și în paginile următoare:

http://www.saptamana.com/link.php?id=5398171

http://www.livepr.ro/comunicate+de+presa/auto/final+de+sezon+spectaculos+la+clasa+mini+in+cnkd/4704

Ii felicităm și le urăm mult succes la următoarele competiții.

 

 

Olimpiada Internaţională de limbă, literatură şi spiritualitate românească

In perioada 25-29 mai 2012  Denisa Bogdan, elevă în clasa a VIII-a B,  a participat la Olimpiada Internaţională de limbă, literatură şi spiritualitate românească, obţinând o merituoasă Menţiune şi o Diplomă de Merit pentru spirit creativ în gândire şi limbaj.

O felicităm şi îi urăm mult succes în continuare!

Campionatul Naţional de Îndemânare Auto

Pe 11-13 mai s-a desfasurat Campionatul National de Indemanare Auto – etapa I. Bianca a participat la clasa de juniori (14-18 ani) – nr. concurs 7. A fost cea mai mica participanta.

A ocupat locul trei la clasa juniori si locul întâi la fete (se face si clasament separat pentru fete) – locul trei l-a ocupat Roxana Ciuhulescu (Promotor).

Mai jos este un link catre o stire care a fost prezentata sambata la Realitatea TV pentru prezentarea evenimentului (interviu Bianca).

www.mediaimage.ro/WEB/jurnalistic/emisiuni/retv_12-05-2012_18-24_18-26.avi

Felicitări Bianca şi mult succes în continuare!

Concursuri pe role inline

Iris Petrea, elevă în clasa a VI-a B a obţinut numeroase succese la competiţii naţionale şi internaţionale.

O felicităm şi îi urăm mult succes mai departe!

Campionatul Naţional de Karting

Debutul campionatului din Micul Circ organizat de FRAS a avut loc pe 5 si 6 mai 2012 pe circuitul de la Tunari. La start s-au aflat 59 de piloti, o prezenţă record in istoria Campionatului National de Karting.
Unior Tepid a luat startul la această primă etapă alături de pilotii Eduard Anton (clasa Mini) şi Bianca Anton (clasa KF3).

In prima zi de concurs Eduard Anton a obţinut pole position in calificări intrând in etapa de dinaintea finalei pe prima poziţie la start. O cursă fără prea mari schimbări de situaţie, in care Eduard a recuperat după două tururi fotoliul de lider menţinându-se până la final pe primul loc şi menajându-se pentru cursa finală de a doua zi, cursă in care ocupantul locului 1 câştigă etapa indiferent de rezultatul din prima zi.

Ziua a continuat cu o cursă excelentă facută de Bianca Anton, câstigatoare a calificarilor la clasa KF3. Plecând de pe prima pozitie a grilei de start, Bianca a condus intreaga cursă, chiar daca s-a aflat in competiţie directă cu piloti mai experimentaţi, cu participari in WSK sau in campionate din alte ţări cu tradiţie in karting.

Cea de a doua zi a concursului a confirmat rezultatele obtinute de cei doi piloti in prefinale. Mansa finala a fost deschisa de catre cursa lui Eduard, aflat din nou pe prima pozitie la start. A fost una dintre cele mai palpitante si mai tehnice curse ale zilei. Implicat direct in obtinerea locului I la aceasta etapa, Eduard a purtat inca de la inceput o lupta cu ocupantul locului 2 de pe grila de start, intreaga cursă fiind o succesiune de depasiri între cei 2 piloti, uneori si de 4 ori pe tur, pana la intrarea în cel de al 11 tur (din 13 tururi cat are intreaga cursa), moment in care, printr-o schimbare de strategie, Eduard obtine prima pozitie pe care si-o mentine pana la finalul cursei. A fost o cursa in care cei doi piloti si-au demonstrat calitatile, ruland cu viteze de pana la 94 km/h la cativa milimetri unul de celalalt, fara a se implica in vreun incident.

Finala clasei KF3 a fost şi ea palpitantă, Bianca fiind nevoită sa lupte până la final pentru obţinerea primei poziţii a clasamentului. Dupa 2 starturi ratate, Bianca a suferit un prim accident din cauza pilotului de pe poziţia a doua, acesta acroşând-o şi obligând-o să piardă timp preţios pentru a reintra in cursă, abia pe poziţia a şasea. Dupa mai bine de două tururi Bianca reuşeşte să recupereze poziţiile pierdute, plasându-se pe locul secund, loc păstrat mai bine de jumatate de cursă. Experienţa şi dorinţa de câştiga cursa o fac pe Bianca să obţină timpi de 0,5-0,7 secunde pe tur mai buni decat pilotul situat in frunte, iar in turul treisprezece il ajunge. Incadrandu-se in depăşirea acestuia, Bianca este blocată, urcând pur şi simplu un kart peste celalalt, ambii fiind nevoiţi să oprească şi să coboare pentru a repune karturile pe pistă. Până la finalul cursei Bianca a reuşit să obţină un avans de 3 secunde faţă de pilotul de pe poziţia a doua şi 10,5 secunde faţă de cel care a ajuns al treilea, câştigând o etapă spectaculoasă atunci când nimeni nu mai credea ca va putea reveni in cursă.

Astfel, la finalul primei etape din Campionatul National de Karting 2012, cei doi piloti sustinuti de Unior Tepid au ocupat prima poziţie pe podium la clasa Mini şi respectiv KF3.

Articol preluat din

http://m.livepr.ro/comunicate+de+presa/sport/unior+tepid+de+2+ori+locul+i+/3390