Rezultate

Simboluri in Universul Cunoașterii

Pe 9 mai 2015 a avut loc a XVI-a ediție a concursului „Simboluri in Universul Cunoașterii”.

Imagini din concurs:

Mathématiques sans frontières – 2015

Simulare: 16 decembrie 2014 pentru MSF

Din liceul nostru participă elevii claselor a IX-a C,  a X-a D și a XI-a D.

Concurs: 10 februarie 2015 pentru MSF

Mathématiques sans Frontières – junior -2015

La ediția din acest an a Concursului Internațional „Mathématiques sans Frontières – junior” au participat cinci clase: 5B, 6A, 6B, 7A și 8A.

Clasa a VII-a A a obținut PREMIUL SPECIAL

diploma msf 15 cl7

Imagini de la simulare și din concurs:

Rezultate Concursul Național Arhimede

Centrul: Liceul Teoretic Jean Monnet
Bucuresti
Rezultate Concursul National ARHIMEDE
ETAPA I – 29.11.2014
Nr. Crt Numele si prenumele Clasa Scoala Puncte
1 Ogrezeanu Anca 2 Sc.Gimnaziala nr. 17 38
2 Andreescu Iustin 2 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 35
3 Slanina Simion 2 Sc.Gimnaziala nr. 17 35
4 Balotescu Dimitrie 2 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 33
5 Stanoiu Damian 2 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 31
6 Moncea Matei 2 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 28
7 Ktistakis Ines 2 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 26
8 Volintiru Maria 2 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 25.5
9 Lapadat David 2 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 22
10 Costescu Andrei 2 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 21
11 Gheorghe Stefan 2 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 21
12 Luta Isabela 2  Școala Primara ” Sfânta Maria” 15.5
13 Stana Aron 2 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 7
14 Cucu Razvan 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 37
15 Danciu Cezara 3 Sc.Gimnaziala “Elena Vacarescu” 35
16 Petrescu Catinca 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 35
17 Matei Mara 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 30.5
18 Raducanu Andrei 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 29
19 Trosca Tudor 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 29
20 Ghita Sasha Maria 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 28
21 Dinu Mario Luca 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 27.5
22 Dumitrascu Mihnea 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 26.5
23 Bonciu Vlad 3 Sc.Gimnaziala “Petre Ispirescu” 23.5
24 Enache Ana Maria 3 Sc.Gimnaziala nr.11 22.5
25 Ioan Brandusa 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 22
26 Opran David Andrei 3 Sc.Gimnaziala nr. 178 20
27 Bodunu Nicolae 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 18
28 Neagu Mihai 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 15.5
29 Pintilie Teodor 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 14.5
30 Troaca Stefan 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 12.5
31 Gherman Petru 3 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 11.5
32 Slanina Iulia 4 Sc.Gimnaziala nr.11 37
33 Mircescu Daniel 4 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 36.5
34 Vasilescu Cezar 4 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 35
35 Gligor Dan 4 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 30
36 Pislaru Filip 4 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 30
37 Antonescu Victor 4 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 25
38 Pintilie Tina 4 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 19
39 Prioteasa Clara 4 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 12
40 Dominciuc Tudor 5 Sc.  Gimnaziala nr 12 28
41 Popovici Ariana 5 Liceul Teoretic “H. Oberth” 28
42 Cristescu Andrei 5 Col. Nat. “Spiru Haret” 25
43 Ghita Corvin 5 Col. Nat. “Spiru Haret” 25
44 Ichim Tudor Ioan 5 Lic. Teor.”Ioan Petrus” Otopeni 24
45 Popovici Adina 5 C. N. “I.L.Caragiale” 24
46 Salanti Karina 5 Col. Nat. “Spiru Haret” 24
47 Anghel Ioana 5 Col. Nat. “Spiru Haret” 23
48 Ciobanescu Catalina Lucia 5 C. N. “I.L.Caragiale” 21
49 Soare Ingrid Maria 5 C. N. “I.L.Caragiale” 21
50 Ferastrau Maria 5 Col. Nat. “Gheorghe Lazar” 20
51 Bunea Ana 5 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 19
52 Israil Ana 5 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 18
53 Muresan Luca 5 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 18
54 Botezatu Rares Luca 5 C. N. “I.L.Caragiale” 16
55 Pitis Ilinca 5 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 16
56 Cristescu Andreea 5 Col. Nat. “Spiru Haret” 14
57 Zegrean Diana 6 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 15
58 Manuc Victor 6 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 10
59 Niculescu Sofia 6 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 7
60 Popovici Robert 7 C. N. “T. Vianu”" 27
61 Cioca Matei 7 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 15
62 Badoiu Ilinca 7 C. N. “I.L.Caragiale” 10
63 Dinescu Alexandra 7 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 10
64 Anghelin Mihai 7 C. N. “I.L.Caragiale” 9
65 Belu Corina 7 C. N. “I.L.Caragiale” 9
66 Ghinea Alexandra 7 C. N. “I.L.Caragiale” 9
67 Stanoiu Alina 8 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 14
68 Pavel Georgiana 10 C. N. “I.L.Caragiale” 20
69 Ioan Melania Elena 10 C. N. “I.L.Caragiale” 18
70 Tulea Maria Carmen 10 C. N. “I.L.Caragiale” 17
71 Ploesteanu Petru 12 Liceul Teoretic “Jean Monnet” 14

Simboluri în Universul Cunoașterii

Expozitie postere 2014

Sâmbătă, 10 mai 2014, s-a desfășurat în liceul nostru a XV-a ediție a concursului-cu participare internațională- „Simboluri în Universul cunoașterii”.

La această ediție au participat 10 școli, din care 7 din țară și 3 din străinătate:

    1. Liceul Teoretic ”Jean Monnet” – Bucureşti
    2. Școala Superioară Comercială Nicolae Kretzulescu, București
    3. Liceul Tehnologic „Henri Coandă”– Râmnicu Vâlcea
    4. Colegiul Economic ”Virgil Madgearu” – Galaţi
    5. Colegiul Tehnic „Ioan Ciordaş”, Beiuş, Bihor
    6. Liceul ”Tiu Dumitrescu” – Mihăilești, Giurgiu
    7. Școala ”Little London” Pipera – Voluntari, Ilfov
    8. Collège les Eyquemes, Mérignac – Franța
    9. I.E.S. Luis de Camoens, Ceuta – Spania
    10. IISS “Augusto Righi”, Taranto – Italia

Echipa de baschet -fete- a câștigat Cupa 1

Cupa 1 5
Am câștigat CUPA 1 la baschet fete liceu, in fața echipelor Colegiilor Sf. Sava, Tudor Vianu, I.L.Caragiale și Liceului Goethe. Dupa victoria in fața Colegiului Sf. Sava ne-am infruntat cu echipa I.L.Caragiale, in finala mare; scorul strâns, dar…răsturnare de situație pentru celelalte echipe care aspirau la titlu: LICEUL TEORETIC JEAN MONNET  a invins și a cistigat CUPA 1 pe anul 2013, la a 12-a editie!
Fetele noastre sunt: VILCINSKI SONIA ( XI A), MIHAI RALUCA (IX E), IONITA ALEXANDRA (XII A), GALAN NICOLETA (XII A), FARA ALEXIA (XI B), POPA RALUCA (IX B).
Prof. indrumător: ION MARINELA
FELICITARI ECHIPEI REPREZENTATIVE A LICEULUI TEORETIC JEAN MONNET SI BAFTA IN CONTINUARE!

Cupa 1 -Baschet fete liceu

2013-11-09 12.02.26
Sambata, 8 nov.2013, CUPA 1 :
meci de baschet fete liceu - JEAN MONNET – Colegiul Sf.Sava
Invingătoare și calificate pentru susținerea finalei mari…..fetele de la JEAN MONNET :
MIHAI RALUCA (IX E), VILCINSKI SONIA (XI A), IONITA ALEXANDRA (XIIA), GALAN NICOLETA (XIIA), POPA RALUCA (IXB), FARA ALEXIA (XIB)
(prof. Marinela Ion)

Gimnastică aerobică

Antonia 2

ANTONIA PANTAZICA-clasa a IV-a A; prof. invățător dna Ionescu Felicia
Rezultatele pe anul acesta ale Antoniei:
Locul I – Concursul de gimnastica aerobica faza pe municipiu – grup 6, clasele III-IV- aprilie 2013
Locul I – Concursul de gimnastica aerobica faza pe municipiu – trio , clasele III-IV – aprilie 2013
Locul I – Cupa :”Micul gimnast” – grup 6, cls.III – IV – mai 2013
Locul I – Cupa “Micul gimnast” – trio, cls.III – IV – mai 2013
Locul I – Festivalul National Generatia Mileniului III – mai 2013
Locul I – Concursul National de Gimnastica Aerobica -grup 6, clasele III-IV – iunie 2013
Locul I – Concursul National de Gimnastica Aerobica – trio, clasele III-IV – iunie 2013
Preselectie “Romania danseaza”

prof.Mary Ion

Dans sportiv

Deși dansează de 5 ani, MARA și ANDREI  (clasa a V-a C) nu au facut o pereche. Acest lucru s-a intâmplat acum 2 luni și incă nu au participat impreună la niciun concurs. Așa că enumeram câteva realizari din palmaresul fiecaruia, locuri obținute cu alți parteneri.

Mara Sofia Stan

- 2011 – Campionatul National de Clase – vicecampioana 6-9 ani

- 2011 – Dance Masters – loc 2

- 2012 – Cupa Pro Swing Bucuresti – loc 1 – 6-11 ani

- 2012 – Cupa Beija Flor Galati – loc 1 – 6-11 ani

- 2013 – Bucharest Open – finalist – 6-11 ani

Andrei Lorent

- 2012 – Campionatul National de Clase – vicecampion 12-13 ani

- 2012 – Romanian Open – loc 2 – 12-13 ani

- 2013 – Dance Masters – finalist – 12-13 ani

- 2013 – Bucharest Open – finalist – 12 – 13 ani

Ii vom urmari cu placere, alături de perechea majoră MATEI SILVIU (clasa a XII-a D) si CRISTINA IVANUS, la festivitatea celebrării semicentenarului liceului, din data de 8 nov.2013

Acordarea certificatelor Cambridge Exams 2012-2013

Festivitatea de acordare a certificatelor 6


Miercuri, 17 octombrie 2013, a avut loc festivitatea de acordare a certificatelor Cambridge.

Rezultatele sunt următoarele:

ResultsSummary_KET_FOR_SCHOOLS_May_(S2)_2013

ResultsSummary_PET_FOR_SCHOOLS_May_(S2)_2013

YLE candidates