Blog

INSCRIERE CICLUL PRIMAR 2015-2016, ETAPA a II-a

INSCRIERE CICLUL PRIMAR 2015-2016

PERIOADA DE INSCRIERE: ETAPA a II-a – 23.03.2015 – 03.04.2015

LUNI – VINERI: 8.00-20.00

SAMBATA: 8.00 – 13.00

LOCURI LIBERE CLASA PREGATITOARE: 3 (CU POSIBILITATE DE SUPLIMENTARE)

LOCURI LIBERE CLASA I: 0

PENTRU INSCRIEREA IN CLASA PREGATITOARE IN LICEUL TEORETIC JEAN MONNET,

 NU ESTE OBLIGATORIE INDEPLINIREA VREUNUI CRITERIU (GENERAL SAU SPECIFIC)

 

PRESEDINTE COMISIE DE INSCRIERE,

DIRECTOR ADJUNCT DIANA RADUCANU

„Noi si prietenii nostri necuvantatori”

Proiect Saptamana Altfel:

„Noi si prietenii nostri necuvantatori”

Anunț -Înscriere la clasa pregătitoare și clasa I

La finalul etapei I, faza a II-a, au fost admise toate cererile depuse pentru inscrierea la clasa pregatitoare si la clasa I.

Lista elevilor admiși în clasa pregătitoare -etapa I

Lista elevilor admiși în clasa pregătitoare -etapa I faza I, an școlar 2015-2016

 

 

 

 

Rezultate simulare Bacalaureat si clasa a XI-a

Clasa a XI-a

Clasa a XII-a

Macheta Catalog BAC Simulare

Rezultate Simulare Evaluare Națională – clasa a VIII-a -2015

Rezultatele simulării pot fi descarcate de aici

Catalog simulare Evaluare Nationala clasa a VIII-a

Simulare Evaluare Națională clasa a VIII-a și Bacalaureat

Documente utile:

ORDIN privind organizarea simularii EN si Bacalaureatului 2015

Procedura nr 232 16-02-2015 privind simularea EN cls a VIII-a si a probelor scrise bacalaureat

Anunț – Inscriere învățământul primar

Doriti sa ne vizitati inainte de a decide scoala unde va invata copilul dumneavoastra?

Nu asteptati Ziua portilor deschise!

In orice zi, puteti vizita spatiile destinate clasei pregatitoare, spatiul destinat Programului Scoala dupa scoala, cantina scolii, salile destinate activitatilor sportive si artistice. Le puteti cunoaste pe doamnele invatatoare si ne puteti adresa intrebari referitoare la metodologia de inscriere.

 

 

Conducerea Liceului Teoretic Jean Monnet

Inscrierea în ciclul primar, an şcolar 2015-2016

NOU
Liceul Teoretic Jean Monnet
Str. Jean Monnet, Nr.2
Sector 1- Bucuresti
Tel/fax: 021 230 50 78
E-mail:ltjeanmonnet@gmail.com

 

PROPUNERI PLAN DE SCOLARIZARE

PENTRU CLASA PREGATITOARE, AN SCOLAR 2015-2016:

NUMĂR CLASE PROPUSE :3 

 PRESEDINTE COMISIE,
RADUCANU RALUCA DIANA

    IN LICEUL TEORETIC “JEAN MONNET” SE DESFASOARA PROGRAMUL  SCOALA DUPA SCOALA IN CONFORMITATE CU METODOLOGIA M.E.N.

  • LOCATIE: CORPUL B AL UNITATII SCOALRE
  • MASA DE PRANZ: LA CANTINA SCOLII
  • PROGRAM: 12.00-18.00
  • PACHET EDUCATIONAL: EFECTUAREA TEMELOR, ACTIVITATI RECREATIVE, PREGATIRE SUPLIMENTAR
  • POSIBILITATEA INSCRIERII LA CURSURI OPTIONALE: DANS, JOC SPORTIV, LIMBI STRAINE, ARTE PLASTICE, INFORMATICA ETC.
  • SUPRAVEGHERE PERMANENTA

PROGRAM DE COMPLETARE A CERERILOR TIP

DE INSCRIERE IN INVATAMANTUL PRIMAR, AN SCOLAR 2015-2016

PENTRU PERIOADA  23.02.2015- 13.03.2015

LUNI-VINERI : 08:00 -20:00

SAMBATA : 09:00-13:00

 LOCATIE : SALA DE LECTURA A LICEULUI TEORETIC JEAN MONNET

PENTRU INSCRIEREA IN CLASA PREGATITOARE IN LICEUL TEORETIC JEAN MONNET,

 NU ESTE OBLIGATORIE INDEPLINIREA VREUNUI CRITERIU (GENERAL SAU SPECIFIC)

 PRESEDINTE COMISIE,
                                                                                      RADUCANU RALUCA DIANA

Documente utile:

Ordin MECS nr. 3171 din 05.02.2015  inscriere in invatamantul primar 2015

Calendarul înscrierii în învăţământul primar 2015-2016

Metodologie înscriere învăţământ primar 2015-2016

Criterii specifice

Rezultate Olimpiada de Matematică-Etapa pe școală

Rezultate Olimpiada de Matematică-Etapa pe școală

17.01.2015

NR.CRT. NUMELE ELEVILOR CLASA NR.PUNCTE
1 TASCU GOGA 10C 12
2 DOBRINCU SEBASTIAN 10C 5
3 OPREA ANDREI 10D 5
4 LINCAN ANDREI 10E 14
5 RISTACHE MIHAI 10E 14
6 STAMATE ANDREEA 10E 8
7 NISTOR RALUCA 10E 5
8 GHERASIM MIRUNA 11C 7
9 DINESCU VICTOR 11D 14
10 ISTRATII VLADIMIR 11E ABS
11 PLOESTEANU PETRU 12 D ABS
12 YANG JI HUN 12 D 4
13 KIM MIHAI 12 D 3
14 MINCU MARIA 12E ABS
15 POPESCU ANDRA 12E 16
16 GEOROIU PETRU 5A ABS
17 COSTACHE ALEXANDRA 5A 16
18 MUNTEAN ALEXANDRA 5A 16
19 IONESCU ANASTASIA 5A 14
20 CIUBOTARU HORIA 5A 9
21 PLAVETI ANDREI 5A 6
22 MIRON IOANA 5A 5
23 SERBAN IOSIF 5A 5
24 BALDOVIN RAZVAN 5A 4
25 BOGACIU MIHAI 5A 3
26 ARNAUTU KARINA 5B ABS
27 NICULESCU KATIA 5B ABS
28 OANCEA TUDOR 5B ABS
29 STEFAN CRISTINA 5B ABS
30 ENE DIANA 5B 19
31 POPA IOANA 5B 14
32 BUNEA ANA 5B 11
33 MURESAN LUCA 5B 11
34 PITIS ILINCA 5B 9
35 CONSTANTIN ANA MARIA 5C ABS
36 DEMETRESCU MIHNEA 5C ABS
37 GHERGHICEANU CRISTINS 5C ABS
38 ION IZABELA 5C ABS
39 PRICOPE MARIA 5C ABS
40 SAVA MUSTEATA CELA 5C 14
41 KIM DANA 5C 12
42 ALBERT ILINCA 5C 10
43 PANTIS ILINCA 5C 7
44 MUSUMECI VALENTINO 5C 4
45 ABO SHELA DELIA 5C 3
46 MONCEA TEODORA 5C 3
47 MURARIU ANDREEA 5C 3
48 RUSU CARLA 5C 3
49 DASCALU RARES 6A 14
50 BADESCU IOANA 6A 11
51 NICULESCU SOFIA 6A 10
52 BOSTAN DARIA 6A 9
53 MANUC VICTOR 6A 8
54 TARBASANU ADINA 6A 7
55 DUMITRIU TEODORA 6A 4
56 BALULESCU EMA 6A 2
57 PARVU CARINA 6A 2
58 IVAN MATEI 6B 25
59 VLAD EDITH 6B 17
60 MELIHOV EMA 6B 15
61 STEFANOIU CALIN 6B 4
62 ZEGREAN DIANA 6B 4
63 MARTINESCU DENISA 6B 2
64 IONASCU TEODOR ALEXANDRU 6C 2
65 STAN MARA 6C ABS
66 ANDREI IRINA 7A ABS
67 CIOCA MATEI 7A 17
68 GROSU ANTONIA 7A 17
69 OANCEA VLAD 7A 17
70 MLADIN IRINA 7A 16
71 DINESCU ALEXANDRA 7A 14
72 LEONTE ANDREEA 7A 12
73 IVANESCU ALEXANDRU 7A 11
74 GALES ANDREI 7A 10
75 ZAMFIRA LUCA 7A 10
76 BALITCHI ANDREEA 7A 9
77 OLTEANU OANA 7A 9
78 URSACHE MIRUNA 7A 9
79 ANGHEL DAVID 7A 7
80 TUDOR ADRIAN 7A 7
81 CIRSTEA ALEXANDRU 7A 3
82 CRISTEA EDUARD 7B ABS
83 CULDA MARA 7B ABS
84 LUPASCU IULIA 7B 16
85 MIHET VLAD 7B 15
86 CIOROBEA BIANCA 7B 14
87 DUMITRASCU MARIA 7C ABS
88 DUMITRIU CARINA 7C ABS
89 CROITORU RARES 7C 6
90 MAHU CATINCA 8A ABS
91 DAN ALEXANDRA 8A 13
92 ANTON EDUARD 8B ABS
93 STANOIU ALINA 8B ABS
94 FEODOR IRIS 8B 19
95 TANASE TUDOR 8B 14
96 GHITA CODRUT 8B 12
97 SORA ALESIA 8B 11
98 GHETU MIHNEA 8B 10
99 BALAN INA 8B 7
100 OPREA MARA 8B 7
101 GHINEA RADU ANDREI 8B 6
102 GAVRILA ANTONIO 8B 3
103 CASISI DAN 8C ABS
104 IORGA ANDREI 8C ABS
105 MITROFAN MIHAELA 8C ABS
106 YUKSEK DILARA 8C ABS
107 APOSTOL CALIN 9D ABS
108 CIOLCOVAN STANISLAV 9D ABS
109 DUTA ALIN 9D ABS
110 IACOB RAZVAN 9D ABS
111 IONESCU DAVID 9D ABS
112 PLATON MIHAI 9D ABS
113 STANCIU DARIA 9D 12
114 MINGHIR CRISTIAN 9D 8
115 TEODORESCU MIRCEA 9D 7
116 BACANU MATEI 9D 5
117 BLEOTU MIHAI 9D 5
118 NICEA CRISTINA 9E ABS
119 CIOROBEA KATALINA 9E 8
120 MIHALACHE STEFANIA 9E 7
121 PROTOPOPA ALEXANDRA 9E 6
122 STAN RAMONA 9E 6
Nota: eventualele contestatii se fac luni, 19.01.2015,  intre orele 12-16