Rezultate

Rezultate – etapa pe școala a Concursului Simboluri in Universul Cunoașterii 2019

REZULTATE EVALUARE PROIECTE

ETAPA PE ȘCOALĂ –L.T. JEAN MONNET

Simboluri înUniversul Cunoașterii-Ediția a XX-a  27 martie 2019

TEMA REFERATULUI

TOTAL

1. „DE CE Y? EREDITATE CROMOZOMIALÃ Y ŞI SEMNIFICAŢIA EI”            S.I

83

2. „EFECTELE ARGINTULUI IN LUMEA MICROBIOLOGIEI”                           S.I

100

3. APLICAȚIILE TEHNOLOGIEI ÎN VIAȚA DE ZI CU ZI”                                S.I

87

4. FUNCȚII VITALE ȘI PATOGENE                                                              S.I

87

5. „ARGINTUL COLOIDAL”                                                                             S.I

87

6. „EKG- MÃSURI COMPUTERIZATE CU AJUTORUL TRUSEI DE FIZIOLOGIE DE LA FIRMA VERNIER – INTERNATIONAL”                                                                        S.I

78

7. „INIMA- REACTORUL VIEŢII”                                                                    S.I

85

8. „REGULA CELOR 3-R: REDUCȚIA, REUTILIZAREA, RECICLAREA’’            S.II

90

9. „DOCUMENT ȘI FICȚIUNE ÎN ROMANUL REALIST ENIGMA OTILIEI BUCUREȘTIUL SECOLULUI AL XX-LEA”                                                                                  S.II

70

10. ”LUCEAFĂRUL- PERSPECTIVE ȘTIINȚIFICE ȘI CULTURALE”                  S.II

75

11.  „BISERICA ŞI FRANCMASONERIA’’                                                         S.II

83

12. „MITURI ALE SOCIETĂŢII MODERNE”                                                     S.II

85

13. „ FRACTALI GEOMETRICI –ÎNTRE ŞTIINŢĂ ŞI SPECTACOL”                  S.III

80

14. „PAGINI DE ISTORIE ÎN LITERATURĂ”                                                   S.III

75

15. „FORTELE MOTOARE SI DESIGNUL MASINILOR”                                    S.III

78

16. „OZONOTERAPIA”                                                                                     S.III

ABSENT

17. „CASA IOT”                                                                                                S.III

ABSENT

Sinteza note EN 2019

Sinteza note evaluare nationala 2019

Rezultate Olimpiada de Istorie 2019

rezultate olimpiada istorie

Rezultate Olimpiada de limba si literatura romana si olimpiada de lectura, etapa pe scoala -2019

GIMNAZIU tabel_nominal_Olimpiada de lb. si lit. romana

liceu_tabel_nominal_Olimpiada de lb. si lit. romana

Rezultate Olimpiada de Matematică -Etapa pe școală – ian.2019

NR.CRT. NUME ȘI PRENUME ELEVI CLASA NR.PUNCTE
1 ABU NADA SARAH 5 9.0
2 AS ENES 5 7.5
3 CLABESCU CRISTIAN 5 2.0
4 CODREANU IOAN ALEXANDRU 5 18.5
5 CONSTANTIN PAUL 5 2.0
6 COSTACHE TANO 5 4.5
7 DANCIU MIRCEA 5
8 GAVRILĂ MAYA VICTORIA 5 2.0
9 GHEORGHE ALEXIA TEODORA 5 26.0
10 GHEORGHE BOGDAN 5 18.0
11 GOMOESCU BIANCA 5 10.5
12 IONESCU PETRU 5 2.0
13 MAIORESCU ALEXANDRA 5 11.0
14 PANDREA BEDROSIAN CATALIN 5 ABS
15 PETRESCU MATEI ȘTEFAN 5 5.5
16 POENARU TEODORA ALEXANDRA 5 10.0
17 POPA LUCA 5 11.0
18 POPOVICI IRINA 5 10.5
19 POTCOAVĂ ANTONIA ELENA 5 ABS
20 ȘARAMET ALBERT 5 9.5
21 ȘERBAN NICOLAE 5 21.5
22 SIMIONESCU TITZIANO CARIN 5 10.0
23 STAN CATINCA 5 11.5
24 STOIAN ILINCA 5 15.5
25 TRĂISTARU NATALIA MARIA 5 ABS
26 TRÂMBIȚAȘ ALEXANDRU LUCA 5 17.5
27 YAHYA AMRO KARIN 5 ABS
28 ANDREESCU IUSTIN 6 15.0
29 CORPACIAN ANASTASIA 6 21.0
30 COSTESCU ANDREI 6 ABS
31 DOBRE MIHNEA 6 ABS
32 GHEȚĂU PETRA IRINA 6 14.0
33 GUȚU ANCA 6 10.0
34 LĂPĂDAT DAVID 6 9.0
35 MONCEA MATEI PETRU 6 7.0
36 NICULESCU ȘTEFAN CRISTIAN 6 27.0
37 SANZ-ENE ANA CAMELIA 6 21.0
38 STĂNOIU VICTOR DAMIAN 6 18.0
39 ZEVEDEI MIHAIL ANDREI 6 10.5
40 BOARU OLGA 7 9.0
41 BURTEA VLAD 7 19.0
42 DIACONESCU DONA 7 18.0
43 DINU LUCA MARIO 7 14.5
44 GHITA SASHA MARIA 7 11.5
45 IONESCU TAISIA ANA 7 10.0
46 MATEI MARA SANDRA 7 14.0
47 MUȘAT VLAD 7 ABS
48 PANTIS MATEI 7 7.0
49 RADUCANU ANDREI 7 15.0
50 SFERDIAN ALEXANDRU 7 ABS
51 TANASE ANCA IRINA 7 11.5
52 TROSCA TUDOR ANDREI 7 14.5
53 ALMĂȘAN HORIA 8 15.0
54 DAVID ANDREI 8 9.0
55 DRUMA DAVID 8 4.0
56 GLIGOR DAN 8 18.0
57 MEGHEA IANI 8 14.0
58 NEDELCU FLORIAN ALEXANDRU 8 14.0
59 NUȚĂ ILINCA 8 21.0
60 PEPTAN ANDREI 8 8.0
61 PINTILIE TINA MARIA 8 14.0
62 RUSU MIHAELA 8 ABS
63 SAVA  MUSTEATA AMZA 8 14.0
64 SOTIRESCU ILINCA 8 21.0
65 STĂNESCU SILVIU 8 4.0
66 VOICU ANA MARIA 8 23.0
67 BUZATU VICTOR 9 ABS
68 CRĂCIUN ALEXANDRU 9 4.0
69 ILIUȚĂ GEORGE REMUS 9 5.0
70 POPA IOANA 9 11.0
71 ROȘCA BOGDAN 9 ABS
72 STAMATIN DRAGOȘ GEORGE 9 4.0
73 VOICU FLORIN DANIEL 9 4.0
74 ABAGER COSMIN ALEXANDRU 10 2.0
75 ANDRONACHE MIHNEA 10 4.0
76 BABAIAN DANIEL 10 9.0
77 NICULESCU ANDREI 10 4.0
78 POPESCU LUCA 10 6.0
79 VILNOIU GEORGE 10 14.0
80 CIOROBEA BIANCA 11 ABS
81 POPA ANASTASIA 11 ABS
82 ZANE ANDREI 11 14.0
83 ZANE GABRIEL 11 14.0
84 MAFTEIU ISABEL 12 ABS
85 MATEI PAUL 12 ABS
86 NEACȘU MIHAELA ALEXANDRA 12 3.0
87 CĂPRIȚĂ ANDREI 10 SN 9.0
88 TOMPA ALEXANDRU 10 SN 17.0
89 BELEI ȘTEFAN 10A UMAN 12.0
90 BOLDICI CĂTĂLIN 10A UMAN 11.0
91 ZAMFIR VLAD 10A UMAN ABS
92 DINESCU ALEXANDRA 11SN ABS
93 MIRON DIANA 11SN ABS
94 NICORICI VLAD 11SN ABS
95 STANCIU EVELYN 11SN ABS
96 DAN ALEXANDRA 12SN 24.0
97 ROSIANU GABRIELA CRISTINA 9SN 10.0
CONTESTAȚIILE SE DEPUN LA SECRETARIAT, LUNI,21.01.2019, PÂNĂ LA ORA 16.00.

Rezultate Bacalaureat 2018

Rezultate Evaluare Națională 2018

NASA Ames Space Settlement Design Contest 2018

Felicitări elevei Ilinca Sotirescu, din clasa a VII -a  A,  pentru Premiul al II-lea – obținut la NASA Ames Space Settlement Design Contest 2018 !

NASA

Contest

This annual contest is for all students at least 13 years old from 8th to 12th grade from anywhere in the world. Individuals, small teams of two to five, and large teams of six or more are judged separately. Entries are also grouped by age/grade of the oldest contestant for judging. The age groups are 8th, 9th, 10th, 11th and 12th.

Winners

Grade 8 Second Prize

  • VILLA, Syeda F., Gaddiannaram, Hyderabad, Telangana, India (Ravindra Bharathi School-Dilsukhnagar) Individual.
  • Kuja, Sus Village, Pune, Maharashtra, India (Vidya Valley School), Small Team (tie).
  • U N I O N, Bucharest, Romania (International School of Bucharest and ”Jean Monnet” High School-Bucharest), Small Team (tie).
  • Estacion alta ARES, Palm Beach Gardens, Florida, United States (The Weiss School) and Santiago, Chile (Colegio San Adrian de Quilicura) and San Miguel, Lima, Peru (Mater Admirabilis-School for Girls) and Berlin, Germany (Kathe Kollwitz Gymnasium), Large Team (tie).
  • In Avanti, Forsyth, Missouri, United States (Forsyth Middle School), Large Team (tie).

Elevi cu care ne mândrim

Dan Alexandra-Maria – se prezintă:

  1. Olimpiade/concursuri la care am participat:
  • Clasa a VIII-a: olimpiada de istorie – Premiul III pe municipiu;
  • Clasa a IX-a: olimpiada de istorie, olimpiada de biologie – Premiul III pe municipiu, Concursul de matematică aplicată Adolf  Haimovici – locul 4 pe municipiu, Concursul Național „Mesajul meu antidrog” ediția a XIII-lea 2015-2016 – locul 2;
  • Clasa a X-a: olimpiada de istorie – Mențiune pe municipiu;
  • Clasa a XI-a: olimpiada de istorie – Premiu Special la etapa națională, olimpiada de geografie – Premiul III pe municipiu; Premiul I – etapa pe sector
  1. Hobby-uri: să citesc, să merg pe bicicletă, să mă plimb, să înot, etc.
  2. Impactul produs de Olimpiada Națională de istorie din acest an a fost unul profund, care m-a maturizat și prin care am căpătat experiență. Totodată, rezultatul de la Alba Iulia m-a motivat și mai mult pentru a avea aceeași performanță și la anul.
  3. Un citat care mă reprezintă este afirmația făcută de André Maurois: „ E mult mai ușor să predici pacea decât s-o menții!”

Olimpiada de Istorie :  Premiul I – etapa pe sector    Premiul II – etapa pe municipiu

Premiul Special – etapa  naționlă

Felicitări Alexandra și mult succes  în continuare!

Concursul InfoEducatie, faza județeană

 Elevii din clasa a XI-a D:

ȘANDRU OVIDIU, PANAITE ALEXANDRU 

au obținut premiul al III-lea la Concursul Infoeducație, faza județeană.

Felicitări!

Prof. Raluca Matei